سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت راه‌اندازی شد

سامانه سلب امتیاز مالکیت سیم کارت راه‌اندازی شد

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) از راه‌اندازی سامانه‌ی سلب امتیاز مالکیت سیم‌کارت خبر داد. به گفته‌ی مجید حقی، مشترکان تلفن همراه می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن‌های مدیریت حساب اپراتورهای تلفن همراه، سیم‌کارت خود را سلب امتیاز کنند و نیازی به مراجعه‌ی حضوری نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به منظور کاهش مراجعه مردمی به دفاتر پیشخوان و نمایندگی‌های اپراتورها در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا و ایجاد تسهیل در ساماندهی سیم‌کارت‌های تحت مالکیت مشترکین، فاز اول سامانه‌ی سلب امتیاز مالکیت سیم‌کارت، با تأکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و در راستای توسعه‌ی دولت الکترونیک راه‌اندازی شد.

کافی است مشترکین تلفن همراه آخرین نسخه‌ی اپلیکیشن اپراتور خود را (همراه اول: My Mci، ایرانسل: My Irancell، رایتل: My Rightel، شاتل: My Shatel، سامانتل: My Samantel) نصب کنند و در بخش مدیریت سیم‌کارت‌ها، سیم‌کارت‌هایی که در آن اپراتور به نامشان ثبت شده است، سلب مالکیت کنند.

مشترکان سیم‌کارت‌های اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) شاتل موبایل، های وب، آپ تل و لوتوس نیز می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت اپراتور خود از سیم‌کارت‌های تحت مالکیت خود مطلع شوند و سپس یکی از گزینه‌های «عدم نیاز به سیم‌کارت» یا «عدم اطلاع از صدور سیم‌کارت» را پس از طی فرایند تعیین‌شده، انتخاب کنند.