استفاده از شاد برای مشترکان ایرانسل رایگان شد

استفاده از شاد برای مشترکان ایرانسل رایگان شد

هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید و در بحران شیوع کرونا، ایرانسل در راستای حمایت از دانش‌آموزان و معلمان و ایجاد دسترسی آسان به آموزش آنلاین امکانات ویژه‌ای ارائه کرد. روابط عمومی ایرانسل با آغاز سال تحصیلی جدید و برگزاری بسیاری از کلاس‌های دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی به‌صورت اینترنتی، اعلام کرد که مجموعه‌ای از امکانات را دراختیار دانش‌آموزان، خانواده‌ها و مؤسسه‌های آموزشی قرار می‌دهد.

مشترکان ایرانسل طبق بیانیه‌ی این شرکت، از بامداد ۱۶ شهریورماه تا اطلاع ثانوی می‌توانند بدون نیاز به تهیه‌ی بسته‌ی دیتا، به سامانه‌ی شاد دسترسی‌های لازم را داشته باشند. اینترنت مصرفی هنگام استفاده از این سامانه، برای تمامی کاربران به‌صورت خودکار فعال می‌شود و رایگان است. همچنین در صورت استفاده از نرم‌افزار VPN روی دستگاه هنگام استفاده از سامانه‌ی شاد، لازم است تا کاربران آن را قطع کنند تا از نظر فنی، امکان رایگان محاسبه شدن دیتای مصرفی آنان وجود داشته باشد.

ایرانسل برای دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزشی که از پلتفرم‌های آموزش آنلاین خود استفاده می‌کنند و همچنین برای دانش‌آموزان مدرسه‌هایی که از سامانه‌ی شاد برای آموزش آنلاین استفاده نمی‌کنند نیز بسته‌های اینترنتی با تخفیفات ویژه در نظر گرفته است که به‌زودی دردسترس آن‌ها قرار می‌گیرد. این بسته‌ها به IP سامانه‌ی آموزش آنلاینی تعلق می‌گیرند که در سیستم آموزشی مؤسسه‌ی محل تحصیل ثبت شده باشند.

مقاله‌های مرتبط:

ایرانسل همچنین امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین را با ارائه‌ی زیرساخت آموزش آنلاین دانا پلاس دراختیار مدرسه‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزشی قرار داده است. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت دانا پلاس به نشانی plus.danaapp.ir، به مدت یک ماه از امکان استفاد‌ی رایگان از بسته ۹۲۵ هزار تومانی ویژ‌ه‌ی مدارس استفاده کنند.

مشترکان ایرانسل طبق اعلام این اپراتور، در صورتی که سیم‌کارت خود را برای آموزش آنلاین دراختیار فرزندشان قرار دهند، می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۳*۳*۵۵۵* یا گزینه‌ی «تغییر طرح تعرفه» در قسمت «اطلاعات حساب» اپلیکیشن ایرانسل من، دسترسی سیم‌کارت به اینترنت را صرفاً برای وب‌سایت‌های مورد تأیید داخلی محدود کنند. همچنین در هر زمان رفع محدودیت و دسترسی مجدد به همه‌ی وب‌سایت‌ها، با شماره‌گیری کد دستوری #۴*۳*۵۵۵* یا اپلیکیشن ایرانسل من امکان‌پذیر خواهد بود.

ایرانسل همچنین سیم‌کارت‌هایی با نام «سیم‌کارت آموزشی» را برای آن دسته از والدینی ارائه کرده است که قصد تهیه‌ی سیم‌کارت ویژه‌ی تحصیلی برای آموزش آنلاین فرزندان خود را دارند. این سیم‌کارت‌های اعتباری (که باید به‌نام یکی از والدین ثبت‌نام شود)، دسترسی به اینترنت را به‌طور پیش‌فرض و صرفاً برای وب‌سایت‌های مورد تأیید داخلی امکان‌پذیر کرده‌اند. در صورت تمایل کاربر، می‌توان محدودیت دسترسی به وب‌سایت‌ها را روی این سیم‌کارت‌ها نیز با مراجعه به اپلیکیشن ایرانسل من یا شماره‌گیری کد دستوری #۴*۳*۵۵۵* برطرف کرد. همچنین برقراری مجدد این محدودیت دسترسی ازطریق اپلیکیشن ایرانسل من یا شماره‌گیری کد دستوری #۳*۳*۵۵۵* امکان‌پذیر خواهد بود. این سیم‌کارت با ۴ هزار تومان اعتبار اولیه، ۱/۵ گیگابایت اینترنت رایگان (با اعتبار ۲۰ روز)، ۱۰۰ دقیقه مکالمه رایگان ایرانسلی (با اعتبار ۲۰ روز) و ۴ گیگابایت اینترنت رایگان ۷ روزه (در هر ماه، تا ۶ ماه) ارائه می‌شود.

پیش از این نیز محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در مورد هزینه‌های اینترنتی در سال تحصیلی جدید، به پوشش اینترنتی رایگان در تمام مدارس کشور و اینترنت پرسرعت اشاره و هزینه‌های استفاده از اینترنت در مدارس را نیز رایگان اعلام کرده بود.