سومین بوت کمپ ۱۴۰۰ اینترنت اشیا مردادماه برگزار خواهد شد

سومین بوت کمپ ۱۴۰۰ اینترنت اشیا مردادماه برگزار خواهد شد

در دنیای پیچیده امروز، تبدیل ایده به استارتاپ موفق، نیاز به تعلیم نیروی انسانی متخصص، شبکه‌سازی و همکاری در تمام بخش‌های اکوسیستم استارتاپی دارد. ایجاد بستر مناسب برای تحقق این امر نیازمند حمایت بخش‌های دولتی و خصوصی است. از این‌رو مرکز تحقیقات اینترنت اشیا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، اقدام به برنامه‌ریزی جهت برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌محور و تخصصی هوشمندسازی با نام بوت کمپ اینترنت اشیا ۱۴۰۰ کرده است که در سال جاری برای سومین بار پیاپی برگزار خواهد شد.

بوت‌‏کمپ یک دوره آموزشی فشرده و هدفمند برای علاقه‌مندان به حوزه هوشمندسازی است که با هدف آموزش حرفه‌ای و آماده‏‌سازی افراد برای ورود به بازار کار برگزار می‌شود. سرفصل‌های آموزشی بوت‏‌کمپ در قالب کارگاه‏‌های مهارت‌محور و به‌صورت پیوسته تدریس می‌‏شوند و با تعریف سناریوهای عملیاتی آموزشی توسط مدرسان، دانش‌‏پذیران مفاهیم را نیز به‌صورت عملیاتی پیاده‌سازی می‌کنند و شرکت‌کنندگان آن که بر اساس مهارت و توانمندی‌های اعلام‌شده طی فرم خوداظهاری، تیم‌بندی شده‌اند، در انتهای بوت کمپ یک نمونه آزمایشگاهی به‌صورت تیمی ارائه خواهند کرد.

این بوت کمپ به‌عنوان نمادی از یک اکوسیستم استارتاپی هوشمندسازی، با ایجاد فرصت در ابعاد مختلف از جمله آموزش، تیم‌سازی و پشتیبانی و حمایت از تولیدات آزمایشگاهی تیم­‌های تشکیل‌شده در آن­، فرصت مناسبی برای رشد افراد و توسعه سریع­‌تر ایده­‌های آن‌­ها فراهم می­‌کند.

این اکوسیستم توانایی بالقوه‌ای در رشد فرصت‌های شغلی و نمایش گذاشتن چرخه تبدیل ایده به محصول ایجاد می‌­کند و این امر باعث ایجاد شناخت موقعیت‌های کاری در این حوزه و کمک به افراد بااستعداد برای یافتن شغل و جایگاه مناسب در حوزه‌های هوشمندسازی می‌شود. شایان ذکر است که ایجاد و توسعه اکوسیستم‌های استارتاپی باعث افزایش نوآوری و تحقیقات در زمینه‌های مختلف می‌شود و می‌تواند کشور را در سطح بین‌المللی مطرح کند.

این رویداد به‌صورت حضوری و مجازی از ۱۳ مرداد لغایت ۱۹ شهریورماه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و تیم‌های استارتاپی تشکیل‌شده در آن تحت حمایت مالی و غیر مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات اینترنت اشیا قرار می‌گیرند تا بتوانند محصول خود را توسعه و به بازار ارائه بدهند.

لینک ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر:

دوره حضوری و دوره مجازی