ثبت‌‌نام واکسیناسیون دانشجویان و طلاب آغاز شد

ثبت‌‌نام واکسیناسیون دانشجویان و طلاب آغاز شد

علی شریفی زارچی، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اعلام این خبر تأکید کرد که دانشجویان زیر مجموعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور می‌توانند به سایت salamat.gov.ir مراجعه و با ورود کدملی، تاریخ تولد و شماره همراه، ثبت‌نام و بلافاصله زمان و مکان تزریق واکسن را انتخاب کنند. این اظهارات در حالی مطرح شده که برخی از دانشجویان در شبکه‌های مجازی اعلام می‌کنند، هنوز سایت برای آن‌ها باز نشده و امکان ثبت‌نام ندارند.

در این خصوص زارچی با اشاره به اینکه دانشجویان و طلاب برای واکسیناسیون نیازی نیست به شهر محل تحصیل مراجعه کنند در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان توضیح داد:

اگر دانشجویی موفق به ثبت‌نام در سامانه واکسیناسیون کرونا نشد و کد ملی او در سامانه ثبت نشده بود، می‌تواند موضوع را از طریق دانشگاه محل تحصیل پیگیری کند تا معاونت آموزشی وزارت علوم و وزارت بهداشت یا دانشگاه آزاد، اطلاعات را به مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ارسال کند و فهرست تکمیلی اطلاعات دانشجویان در سامانه واکسیناسیون کرونا ثبت شود.

براساس اعلام خبرآنلاین تاکنون حدود ۱۲ درصد جمعیت کشور به‌طور کامل (دو دز) واکسینه شده‌اند و به گفته کارشناسان برای مشاهده تأثیر اصلی واکسن‌ها این عدد باید به حدود ۸۰درصد برسد.