بلاتکلیفی رانندگان اسنپ در دریافت واکسن کرونا با وجود ثبت بیش از ۶۴ میلیون سفر ماهانه

بلاتکلیفی رانندگان اسنپ در دریافت واکسن کرونا با وجود ثبت بیش از ۶۴ میلیون سفر ماهانه

بر اساس گزارش روابط عمومی اسنپ، اوایل مرداد مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری از آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی در کشور خبر داد. چندی بعد صحبت از واکسیناسیون رانندگان تاکسی‌های اینترنتی به میان آمد؛ اما این گروه خیلی زود از اولویت واکسیناسیون مشاغل پرخطر کشور خارج شدند. به گفته‌ی محمد خلج، مدیرعامل اسنپ، کاربران راننده‌ی این تاکسی اینترنتی فقط در تیرماه امسال ۶۴ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۸۱ سفر به ثبت رساندند و همین آمار نشان می‌دهد که واکسیناسیون این افراد در قطع زنجیره‌ی کرونا تا چه حد حائز اهمیت است و به حفظ سلامتی رانندگان و مسافران کمک می‌کند.

محمد خلج در مورد فعالیت این تاکسی اینترنتی در دوران کرونا می‌گوید: «از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در ایران و آغاز قرنطینه‌ها و از رونق افتادن کسب‌وکارها، خدمات آنلاین به‌عنوان بازوی کمکی در صحنه حضور پیدا کردند و به تداوم ارائه‌ی خدمات مورد نیاز مردم (از حمل‌ونقل عمومی تا فروش اینترنتی) کمک کردند. از آن زمان تاکنون کاربران راننده و موتورسوار اسنپ در خط مقدم حضور دارند و در هر شرایطی به مردم عزیز کشورمان خدمت‌رسانی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند چراغ کسب‌وکارهای کوچک و محلی خاموش شود. حتی وقتی بحث محدودیت تردد پیش آمد باز این عزیزان بودند که مسئولیت جابه‌جایی هم‌وطنان را بر عهده گرفتند.»

مقاله‌های مرتبط:

مدیرعامل اسنپ در مورد اقدامات این تاکسی اینترنتی برای ایمنی سفرهای این سامانه می‌گوید: «از همان زمان با در نظر گرفتن وام‌های حمایتی و ضد عفونی کردن ناوگان و توزیع ملزومات بهداشتی، تمام تلاش خود را کردیم تا در پیشگیری از شیوع کرونا نقش داشته باشیم. همچنین در همکاری با وزارت بهداشت پایش دقیق سلامت ناوگان رانندگان را در دستور کار قرار دادیم و رانندگانی را که در مسیر خدمت‌رسانی به کرونا مبتلا می‌شوند شناسایی و تا زمان بهبود کامل غیر فعال می‌کنیم و در این مدت حمایت‌های مالی در قالب وام‌های بدون بهره را به این عزیزان ارائه می‌دهیم.» 

خلج در مورد دلایل به تعویق افتادن واکسیناسیون رانندگان اسنپ توضیح می‌دهد که این شرکت از زمان اولویت‌بندی مشاغل در ایران برای انجام واکسیناسیون، مذاکرات و پیگیری در این حوزه را آغاز کرد؛ چرا که واکسیناسیون رانندگان و موتورسواران اسنپ نقش زیادی در پیشگیری از شیوع کرونا دارد. او اشاره می‌کند که با وجود شروع واکسیناسیون رانندگان اسنپ از حدود ۲۰ روز پیش، در برخی از شهرها مشکلاتی از نظر زمان‌بندی و نوبت‌دهی به وجود آمد که این موضوع در نهایت طی نامه‌ای به آینده موکول شد.

خلج می‌گوید تمام هماهنگی‌های لازم برای واکسیناسیون رانندگان از طرف اسنپ با سازمان‌های مربوطه انجام شده بود و بروز مشکلات در نوبت‌دهی مراکز واکسن از حیطه اختیارات این شرکت خارج است؛ اما اسنپ تا پایان واکسیناسیون ناوگان اسنپ از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات و مسائل احتمالی فروگذار نخواهد کرد.