اطلاعات پروفایل برخی کاربران پونیشا لو رفت

اطلاعات پروفایل برخی کاربران پونیشا لو رفت

امروز کاربران در فضای مجازی، خبر از لو رفتن بانک اطلاعاتی ۲۷۰ هزار کاربر پونیشا دادند. پونیشا سایت برون‌سپاری و مکانی برای ارائه و پذیرش پروژه‌های فریلنسی است. گفته می‌شود اطلاعاتی که نشت کرده، شامل نام و نام خانوادگی، جنسیت، تاریخ تولد، نام کاربری، شماره تلفن همراه، شهر، کشور، نوع پروفایل، تصویر پروفایل، تصویر روی جلد پروفایل، رزومه، موقعیت شغلی، سوابق تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل، مهارت‌ها و اطلاعات دیگر مرتبط با وب‌سایت پونیشا است.

پونیشا چند ساعت پس از انتشار این خبر، نشت اطلاعات را تأیید کرده اما گفته که دسترسی مستقیم به بانک اطلاعاتی و ذخیره اطلاعات کاربران رخ نداده است. پونیشا با انتشار بیانیه‌ای در ویرگول نوشت: «امروز ازطریق شبکه‌های مجازی و پیام‌های دوستان‌مان متوجه شدیم که متاسفانه اطلاعاتی از کاربران پونیشا نشت پیدا کرده است و در بررسی‌های اولیه متوجه شدیم که این اطلاعات مربوط به بخشی از پروفایل برخی از کاربران است؛ اطلاعاتی از جمله نام، نام‌خانوادگی، شماره موبایل و مواردی مرتبط با اطلاعات عمومی پروفایل کاربران.»

پونیشا ضمن ابراز تأسف بابت اتفاق رخ‌داده، اظهار کرده که این دزدی از کاربران در پونیشا، یکی از ناراحت‌کننده‌ترین اتفاقات دوران فعالیت این وب‌سایت محسوب می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

پونیشا تعداد کاربرانی که اطلاعات آن‌ها فاش شده را تأیید یا رد نکرده و می‌گوید هنوز در این زمینه درحال بررسی است. به‌گفته‌ی پونیشا، نشت اطلاعات ازطریق یکی از صفحات یا Endpoint های وب‌سایت رخ داده و خوشبختانه دسترسی مستقیم به بانک اطلاعاتی و ذخیره‌ی اطلاعات کاربران رخ نداده است.

پونیشا درانتها نوشته است: «بدون شک مسئولیت این اتفاق ناراحت‌کننده بر دوش تیم پونیشاست و بابت رخ دادن این مسئله بسیار متاسفیم. امنیت اطلاعات کاربران پونیشا همواره جزو مهم‌ترین و اساسی‌ترین اولویت‌های کاری ما قرار دارد و همیشه این جایگاه را خواهد داشت.»