یک میلیون اشتراک اینترنت خانگی به‌صورت فوری واگذار می‌شود

یک میلیون اشتراک اینترنت خانگی به‌صورت فوری واگذار می‌شود

وزیر ارتباطات اعلام کرد یک میلیون اشتراک اینترنت خانگی دراختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. این اشتراک‌ها حداکثر ۴۸ ساعته تحویل داده می‌شوند.

محمدجواد آذری‌جهرمی در پستی اینستاگرامی اعلام کرد یک میلیون اشتراک اینترنت خانگی به‌صورت فوری به متقاضیان واگذار خواهد شد. براساس اعلام وزیر ارتباطات، اولویت واگذاری این اشتراک‌ها به زمان ثبت‌نام افراد بستگی دارد و متقاضیان دریافت این اشتراک حداکثر ۴۸ ساعت پس از ثبت‌نام، اشتراک خود را در منزل تحویل خواهند گرفت. متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام و خرید این اشتراک، به سامانه‌ی xdslplus مراجعه کنند.

وزیر ارتباطات این خبر را به‌همراه نتایج چند نظرسنجی درباره‌ی وضعیت سرویس‌های خانگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر کرد. آذری‌جهرمی نوشت:

همین الان یک میلیون اشتراک خانگی اینترنت در مناطق «شهری» و «روستایی» آماده‌ی‌ واگذاری شده است تا شما پول کمتری برای استفاده از اینترنت پرداخت کنید. هرچند برای همه کافی نیست؛ اما فاز دوم را هم در شهریورماه آماده‌ی واگذاری می‌کنیم. 

او درباره‌ی روند کار سامانه‌ی معرفی‌شده و بی‌نیازی به مراجعه‌ی حضوری کاربران به مراکز مخابراتی نوشت:

هیچ نیازی به مراجعه‌ی حضوری هم ندارید و همه‌ی اقدامات به‌صورت تمام‌الکترونیکی ازطریق زیرساخت‌های دولت الکترونیک فراهم شده است. حداکثر ۴۸ ساعت پس از ثبت‌نام، اشتراک‌ها واگذار می‌شود و قابل‌استفاده است. بخش‌های مختلف به‌خط شده‌اند تا بدون معطلی کار را پیش ببرند. در ارتقای چهاربرابری سرعت هم مشترکان فعلی اینترنت خانگی در اولویت هستند.

وزیر ارتباطات همچنین افزود این وزارتخانه به‌زودی خدمات رایگانی که برای مشترکان خانگی مشخص کرده، اعلام خواهد کرد.