چگونه می‌توان تعداد سیم‌کارت‌های ثبت‌شده به نام شخص را استعلام کرد

چگونه می‌توان تعداد سیم‌کارت‌های ثبت‌شده به نام شخص را استعلام کرد

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سامانه‌ی استعلام سرویس‌های مخابراتی را راه‌اندازی کرده است که با بهره‌گیری از آن می‌توان سوءاستفاده ازطریق سیم‌کارت و سایر خدمات ارتباطی را به حداقل رساند.

ممکن است بدون اینکه افراد بدانند، تعدادی سیم‌کارت به‌ نام آن‌ها ثبت شده باشد و اعمال مجرمانه با آن‌ها انجام شود. سامانه استعلام سرویس‌های مخابراتی، نتیجه‌ی استعلام را به خط تلفن همراهی که فرد اعلام کرده است، پیامک می‌کند. اما این تنها خدمت سامانه‌ی جدید رگولاتوری نیست؛ در مرحله‌ی اول این طرح، تعداد سیم‌کارت‌های فرد در اپراتورهای تلفن همراه و در مرحله‌های بعدی، تعداد سایر سرویس‌های مخابراتی نظیر ADSL، تلفن ثابت، TD-LTE، وایمکس و… از همین طریق قابل دسترسی است.

مقاله‌ی مرتبط:

افراد می‌توانند با مراجعه به بخش استعلام سرویس‌های مشترکین در وب‌سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نشانی cra.ir، پیامک حاوی تعداد سیم‌کارت‌های ثبت‌شده و سایر خدمات سرویس‌های مخابراتی به ‌نام‌ متقاضی را دریافت کنند. به‌علاوه می‌توان با ارسال پیامک حاوی شماره ملی به سرشماره ۳۰۰۰۱۵۰ از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به ‌نام فرد ثبت ‌شده است، مطلع شد.