ویژگی صدور نسخه آنلاین در اپلیکیشن اسنپ فعال شد

ویژگی صدور نسخه آنلاین در اپلیکیشن اسنپ فعال شد

شیوع کرونا همانند هر همه‌گیری جهانی در طول تاریخ، روند عادی معادلات جهان را به هم ریخت. کرونا در مدتی کوتاه، دنیا را درنوردید و زندگی میلیون‌ها نفر را در سراسر کره زمین تغییر داد.

بهترین راه برای مقابله با کرونا، خانه ماندن افراد مبتلا به کووید ۱۹ یا افرادی است که مشکوک به ابتلا هستند. به‌علاوه، افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند بهتر است در منزل بمانند تا احتمال بیماری و عوارضش را به حداقل برسانند.

اسنپ با درنظرگرفتن این موضوع، از ابتدای شیوع کرونا در ایران، سرویس «پزشک و مشاور» را به اپلیکیشن خود اضافه کرد تا مردم بتوانند بدون بیرون رفتن، از مشاوره پزشکان متخصص استفاده کنند. خدمات پزشکی و آزمایشگاهی نیز کمی بعد به اسنپ اضافه شد. حال اسنپ یک قدم فراتر گذاشته و امکان دریافت نسخه‌ی پزشکی را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است.

مقاله‌های مرتبط:

کاربران با بهره‌گیری از این قابلیت می‌توانند پس از مشاوره با پزشک خود و در صورت نیاز روند، دریافت دارو یا آزمایش را هم به‌راحتی تکمیل کنند. 

نسخه آنلاین چگونه صادر می‌شود

پزشکان اسنپ دکتر می‌توانند پس از پایان مشاوره در اپلیکیشن، نسخه دارو، آزمایش و سایر اقدامات پاراکلینیکی را برای کاربر تجویز کنند. پیش از صدور نسخه، کد تأیید یک‌بار مصرف (OTP) برای شماره همراه پزشک ارسال می‌شود و پس از وارد کردن کد و تأیید، امکان تجویز و ارسال نسخه فراهم می‌شود.

پس از این کاربر می‌تواند با مراجعه به بخش «پرونده من»، نسخه‌ی خود را دریافت کنند. نسخه‌های ارسال‌شده در اپلیکیشن اسنپ مانند نسخه‌های فیزیکی معتبر هستند و با مهر و امضای پزشک تأیید و در سربرگ صادر می‌شوند. سپس تصویر این نسخه برای کاربر ارسال می‌شود. نسخه‌های آنلاین همواره در اپ قابل دسترسی هستند تا کاربران و پزشکان تشخیص‌های قبلی را آسان‌تر مشاهده کنند. البته برای حفظ حریم خصوصی افراد، این نسخه تنها توسط پزشک صادرکننده‌ی نسخه و کاربر قابل رؤیت است.

پزشکان فعال در اسنپ دکتر پس از طی یک فرایند دقیق شامل اخذ اطلاعات هویتی، تطابق مدارک هویتی (کارت ملی و کارت نظام پزشکی)، تطبیق شماره تلفن ثبت ‌نامی با شماره ملی فرد و در نهایت مصاحبه عضو سامانه می‌شوند. سپس اطلاعات و مدارک آن‌ها در وب‌سایت نظام پزشکی تطبیق داده و مالکیت تلفن همراه و مدارک هویتی نیز از طریق سامانه شاهکار تأیید می‌شود. بعد از این مرحله، پزشکان از طریق اپلیکیشن اسنپ می‌توانند با بیماران خود ارتباط برقرار کنند.