مصرف روزانه اینترنت کاربران ایرانسل رکورد زد

مصرف روزانه اینترنت کاربران ایرانسل رکورد زد

ایرانسل با بررسی رفتار مصرف مشترکان در اینترنت طی ۱۷ آذر تا ۱۷ دی دریافت که بالاترین مصرف دیتا در این شبکه، روز شنبه ۲۹ آذر ۹۹، با گذر از مرز ۱۳/۲۱ پتابایت رقم خورده است. به گزارش روابط ‌عمومی ایرانسل در بازه‌ی زمانی ۱۷ آذرماه ۹۹ تا ۱۷ دی‌ماه ۹۹، میانگین مصرف روزانه‌ی دیتا در شبکه‌ی ایرانسل ۱۲/۶۴ پتابایت بوده است.

پس از شیوع ویروس کرونا، ایرانسل با پیش‌بینی افزایش مصرف دیتا، اقدام به پایش مستمر شبکه‌ی خود کرد تا از افت کیفیت جلوگیری کند. ازجمله اقدامات ایرانسل برای افزایش ظرفیت شبکه و افزایش مصرف کاربران، استفاده از لایه‌های فرکانسی جدید، اضافه کردن بخش‌های جدیدی از باند فرکانسی ۹۰۰ و ۲۶۰۰، اضافه کردن بیش از ۱۵۰۰ سایت و لایه فرکانسی در تمام کشور و در دستور کار قرار دادن اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت بود.

ایرانسل گزارش می‌دهد که تغییر الگوی مصرف دیتا توسط کاربران تحت شرایط شیوع کرونا باعث شد تا مصرف دیتا در بازه‌های زمانی مختلف از جمله قرنطینه، تعطیلی، الزام به دورکاری، منع رفت‌وآمد و…، رشدهای حداکثری را به ثبت برساند.

ایرانسل یکم مرداد اولین سایت نسل پنجم ارتباطات را راه‌اندازی کرد. تعداد سایت‌های ۵G ایرانسل تاکنون به سه مورد رسیده است. سایت‌ چهارم نسل پنجم تلفن‌ همراه ایران و ایرانسل در محل پارک آب و آتش تهران به‌زودی بهره‌برداری می‌شود و مورد استفاده‌ی عموم قرار خواهد گرفت. سوم آذرماه نیز، ایرانسل با ثبت رکورد سرعت ۲/۵ گیگابیت بر ثانیه در شبکه ۵G خود، رکورد سرعت ۱/۵ گیگابیت بر ثانیه در شبکه ۵G را شکست.