قیمت‌ خودرو به پلتفرم‌های آگهی آنلاین بازگشت

قیمت‌ خودرو به پلتفرم‌های آگهی آنلاین بازگشت

از شب گذشته (۱۷ دی) پلتفرم‌های نیازمندی آنلاین قیمت خودرو را بار دیگر به نمایش گذاشتند. قیمت خودرو و مسکن از اردیبهشت سال جاری از پلتفرم‌های آگهی آنلاین حذف شد. در آن زمان گفته شد این تصمیم با شکایت وزارت صمت و به‌ دستور مراجع قضایی گرفته شده است.

بازگشت قیمت خودرو به دیوار

مجلس چندی پیش با ادامه یافتن حذف قیمت‌ها در پلتفرم‌های آنلاین مخالفت کرده بود؛ اما گفته شد این تصمیم باید از سوی مراجع قضایی ابلاغ شود. هنوز نمی‌دانیم تصمیم برای بازگشت قیمت‌ها از سوی چه نهادی اتخاذ شده است؛ اما مؤثر نبودن حذف قیمت‌ها بر نوسانات قیمت مسکن و خودرو طی این چند ماه، کاملا محرز شد.

مقاله‌های مرتبط:

یک نماینده‌ی مجلس در این خصوص گفت: «حذف قیمت‌ها منجر به از بین رفتن شفافیت در بازار و باز شدن راه برای قیمت‌گذاری‌های نامتعارف شد. متغیر‌های دیگری در افزایش قیمت کالا‌ها به‌ویژه قیمت خودرو و مسکن تأثیرگذار هستند. چه قیمت کالا‌ها در این پلتفرم‌ها درج شود چه نشود، متغیر‌های دیگری همچون افزایش نرخ ارز، تورم، کاهش ارزش پول، سوء مدیریت، دپوی کالا‌ها در گمرکات و… تأثیر خود را بر افزایش قیمت‌ها می‌گذارند.»

طی ماه‌های اخیر، شاهد افزایش شدید قیمت خودرو تا ۳۵ درصد بودیم؛ این روال بدون اینکه پلتفرم‌های آنلاین اقدام جدیدی انجام بدهند رخ داد.