شهرداری تهران از اپلیکیشن مسیریاب «دوچرخه» رونمایی کرد

شهرداری تهران از اپلیکیشن مسیریاب «دوچرخه» رونمایی کرد

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از آغاز به کار اپلیکیشن مسیریاب «دوچرخه» خبر داد. به گفته‌ی مدیرعامل این سازمان، این اپلیکیشن «با هدف توسعه حمل‌و‌نقل پاک» تهیه شده است. شهرداری تهران همچنین اعلام کرد تولید این اپلیکیشن با بهره‌گیری از توان شرکت دانش بنیان سازه های اطلاعاتی راژمان و با مشاوره از شرکت هلندی Move Mobility انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، مسیریابی‌های مناسب دوچرخه‌سواران براساس حالت‌ها و شرایط مختلف است، بدین صورت که امکان مسیریابی با شرایط مختلفی از جمله راحت‌ترین مسیر، کوتاه‌ترین مسیر ارایه خدمات یا مسیر متداخل با مترو در این اپلیکیشن وجود خواهد داشت. امکان مسیریابی با شرایط مختلفی از جمله راحت‌ترین مسیر، کوتاه‌ترین مسیر ارایه خدمات یا مسیر متداخل با مترو در این اپلیکیشن وجود خواهد داشت. 

مقاله‌ی مرتبط:

امکان اشتراک‌گذاری مسیرها و مسافت‌ طی شده و ارسال تصاویر از مسیرهای مناسب دوچرخه‌سواری نیز برای کاربران فراهم شده است. مشاهده نزدیکترین فروشگاه‌های دوچرخه فروشی، پارکینگ‌های مسقف دوچرخه، تعمیرگاه‌های دوچرخه و ایستگاه‌های دوچرخه اشتراکی از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار است. همچنین امکان اطلاع‌رسانی در مورد انواع کمپین‌ها و رویدادهای مهم دوچرخه‌سواری در سطح شهر تهران در این اپلیکیشن پیش‌بینی شده است. 

امکان مشاهده جزئیات سفرهای قبلی، میزان انرژی مصرف شده توسط دوچرخه سوار، تماس اضطراری به هنگام بروز حادثه، ثبت گزارش مشکلات و موانع موجود در مسیرهای دوچرخه‌سواری از دیگر امکانات این نرم‌افزار است.