شاتل خدماتی را به‌منظور دور زدن تحریم‌های اینترنتی ارائه کرد

شاتل خدماتی را به‌منظور دور زدن تحریم‌های اینترنتی ارائه کرد

شاتل در اطلاعیه‌ای که در تاریخ ۱۴ مرداد روی وب‌سایت خود منتشر کرده، از دورزدن تحریم‌های اینترنتی، جهت دسترسی به بسیاری از وب‌سایت‌های پرکاربرد خبر داده است. شاتل در اطلاعیه‌ی خود اعلام کرده است که با فراهم کردن خدماتی، مشتریان این شرکت می‌توانند بدون نیاز به تنظیمات خاص و پرداخت هزینه‌ی اضافی، به وب‌سایت‌هایی که آی‌پی ایران را تحریم کرده‌اند، مراجعه کنند.

آرش کریم بیگی، مدیرعامل شاتل موبایل نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار زومیت توضیح می‌دهد:

برخی از وب‌سایت‌های پرکاربرد و پرطرفدار مانند Adobe، Intel، Oracle و Avast آی‌پی ایران را به‌دلیل مسائل تحریمی بسته‌اند. اکنون ما در شاتل خدماتی برای مشتریان در نظر گرفته‌ایم تا مشترکین شاتل و شاتل موبایل بتوانند بدون نیاز به هیچ‌گونه تنظیم خاصی، به خدمات این وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها دسترسی پیدا کنند.

آرش کریم‌بیگی همچنین در پاسخ به زومیت درباره‌ی ارتباط این مسئله با ارائه‌ی وی‌پی‌ان ملی نیز می‌گوید، بسیاری از سایت‌ها مانند یوتیوب از داخل کشور تحت کنترل فیلترینگ هستند و این مسئله ارتباطی به شاتل ندارد و تمرکز شاتل روی سایت‌هایی است که به آی‌پی‌های ایرانی به دلیل مسائل تحریمی، خدماتی عرضه نمی‌کنند.

ازجمله وب‌سایت‌ها و سرویس‌هایی که توسط شاتل دردسترس کاربران ایرانی قرار گرفته‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فهرست کامل را می‌توانید در قالب یک فایل PDF در وب‌سایت شاتل مشاهده کنید. البته بررسی‌های زومیت نشان می‌دهد که برخی از وب‌سایت‌های اعلام‌شده هنوز برای تمام کاربران فعال نشده‌اند؛ اما شاتل ادعا می‌کند که این خدمت جدید برای تمام مشترکانش دردسترس قرار دارد.