سرعت سرویس‌های اینترنت شاتل در تهران و قم، چندین برابر می‌شود

سرعت سرویس‌های اینترنت شاتل در تهران و قم، چندین برابر می‌شود

احمدرضا نخجوانی، مدیرعامل گروه شرکت‌های شاتل از اجرای طرح نصب و راه‌اندازی سرویس‌های VDSL در شهرهای تهران و قم در آینده‌ی نزدیک خبر دارد. به گفته‌ی وی این طرح ظرف چند ماه اجرایی می‌شود و با اجرای آن، سرویس کاربران کنونی نیز بدون تعویض تجهیزات از سمت کاربران، به‌طور متوسط تا چهار برابر افزایش پیدا می‌کند. مدیرعامل گروه شرکت‌های شاتل در بیانیه‌ی خود نوشت:

بر اساس پروژه‌ای که سرمایه‌گذاری آن توسط شاتل از چند سال قبل صورت گرفته بود و پی‌گیری‌های اساسی و دستورات جناب آقای مهندس جهرمی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و همکاری شرکت مخابرات ایران، شاتل به زودی اجرای طرح نصب و راه اندازی سرویس‌های VDSL را در شهرهای تهران و قم به سرانجام خواهد رساند، چنانچه کاربران می‌توانند از سرویس‌های اینترنت با سرعت ۸۰ تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه بهره‌مند شوند.

نکته‌ی قابل توجه این‌ است که سرویس کاربران کنونی نیز با اجرای این طرح که پیش‌بینی می‌کنیم ظرف چندماه اجرایی شود، بدون تعویض تجهیزات از سمت کاربران به طور متوسط چهاربرابر افزایش یابد که بی‌تردید انقلابی در بازار ارتباطات ثابت کشور خواهد بود.

با هماهنگی‌ها و دستورات جناب وزیر، قرار است ثبت‌نام و واگذاری این سرویس‌ها در قم از هفته‌ی آینده و در تهران طی ماه آینده آغاز شود.

مقاله‌ی مرتبط:

زومیت برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با روابط عمومی شاتل تماس گرفت اما پاسخی ازطرف آن‌ها دریافت نشد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته با انتشار توییتی گفته بود سرعت اینترنت خانگی حداقل چهار برابر افزایش پیدا خواهد کرد و عملیات ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL از روز گذشته یعنی ۱۰ فروردین ۹۹ در تهران و قم آغاز می‌شود.