رگولاتوری: مخابرات بدترین وضعیت پاسخگویی تلفنی به کاربران را دارد

رگولاتوری: مخابرات بدترین وضعیت پاسخگویی تلفنی به کاربران را دارد

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) با بررسی وضعیت مرکز تماس اپراتورهای مختلف، شرکت مخابرات ایران را در پایین‌ترین رتبه‌ی پاسخگویی به کاربران قرار داده است. پیمان قره‌داغی، مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده در رگولاتوری، می‌گوید: «وضعیت مرکز تماس مخابرات (۲۰۲۰) همچنان مشکلات زیادی دارد و اگر این مشکلات حل نشود، مطابق مفاد پروانه، برخورد با آن‌ها را با جریمه ۲ میلیارد تومانی آغاز خواهیم کرد.»

قره‌داغی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد که رگولاتوری بیش از یک سال است که روزانه در چند نوبت در زمان‌های پیک و غیر پیک با مرکز تماس اپراتورهای مختلف تماس می‌گیرد تا روال پاسخگویی به مشترکان را رصد کند. به‌علاوه، طی سه ماه آینده سازمان تنظیم مقررات دسترسی رصد آنلاین را نیز به برنامه‌ی خود اضافه می‌کند.

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری می‌گوید طی بازدید سرزده از یکی از مراکز اصلی پاسخگویی مخابرات، مشخص شد که بالغ بر ۶۰ درصد کسانی که با مراکز تماس شرکت مخابرات ایران تماس می‌گیرند، موفق به صحبت با اپراتورها نمی‌شوند. به گفته‌ی پیمان قره‌داغی، بزرگ‌ترین مشکل مراکز پاسخگویی، نداشتن نیروی ماهر و کاربلد است. رگولاتوری با طرح مشکل مراکز تماس ۲۰۲۰ طی یک جلسه با مخابرات، دو ماه برای رفع آن مهلت داد.

قره‌داغی می‌گوید طبق اعلام مخابرات، ۸۰ درصد تماس‌ها در ۶۰ ثانیه ابتدایی به اپراتور متصل می‌شوند؛ این در حالی است که بر اساس شواهد، این اتفاق رخ نمی‌دهد.