رویداد سرمایه‌گذاری ifund در اصفهان برگزار شد

رویداد سرمایه‌گذاری ifund در اصفهان برگزار شد

رویداد ifund Demo Day 1 روز ۳۰اُم مهرماه در شهر اصفهان برگزار شد. طی این رویداد که با حضور سرمایه‌گذاران خطر پذیر و همچنین استارتاپ‌های برتر مرکز کشور برگزار شد، سرمایه‌گذارانی نظیر حرکت اول، هاب اصفهان و صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان شرکت کردند. 

مجید مختارنیا، مدیرسرمایه‌گذاری حرکت اول در خصوص برگزاری این رویداد در کشور چنین اظهار نظر کرد:

صفهان یکی از قطب‌های نوآوری کشور است به همین علت یکی از اولویت‌های همراه اول و حرکت اول برای ایجاد هاب این استان بوده است. حرکت اول سعی دارد تا یکی از رسالت‌های خود که تقویت اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی کشور و همچنین ایجاد شوق و امید در این اکوسیستم است را تحقق ببخشد.

مرکز نوآوری هاب اصفهان نیز ارائه دهنده خدمات شتابدهی، استارتاپ استودیو، فضای کار اشتراکی در مرکز کشور است که با حمایت رسمی همراه اول، حرکت اول، دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهانو صندوق پژوهش و فناوری اصفهان سرویس ارائه می‌کند. 

مهران کرمی، مدیرعامل هاب اصفهان گفت:

طبق قرادادی که اوایل مهرماه با حرکت اول به مبلغ ۵ میلیارد تومان منعقد شد، تصمیم بر این است تا در آینده در هشت استارتاپ سرمایه‌گذاری شود. در واقع حدودا یک ماه پیش فراخوانی داده شد و استارتاپهای متعددی در این فراخوان شرکت کردند که از بین آنها دو استارتاپ جیم‌شو و پلیس عمومی امروز ارائه‌ای برای سرمایه‌گذاران دیگر، هاب اصفهان و حرکت اول داشتند.

او ضمن اعلام اینکه هاب اصفهان استارتاپ‌هایی که در مرکز کشور (همسایگان استان اصفهان) فعال هستند را پوشش می‌دهد، افزود:

با فراخوان‌هایی که در آینده خواهیم داد، در استارتاپ‌هایی که در هشت حوزه تکنولوژی‌های مخابراتی، شهر هوشمند، گردشگری، سلامت دیجیتال، هوش مصنوعی، بازی و … شناسایی می‌شوند، با مشارکت حرکت اول سرمایه‌گذاری می‌کنیم. همچنین به زودی استارتاپ استادیویی نیز ساخته خواهد شد تا بتوانیم این استارت‌آپ‌ها را پرورش دهیم.

 

یکی دیگر از سرمایه‌گذاران شرکت‌کننده در رویداد ‌ifund صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان بود. احمد ورد، مدیرعامل این صندوق اعلام کرد:

این صندوق با هدف تامین مالی نوآوری و فناوری طی ۱۵ سال گذشته نقش به‌سزایی در توسعه اکوسیستم کارآفرینی استان بازی کرده است. سرمایه‌گذاری، اعطای تسهیلات و صدور ضمانت نامه برای شرکت‌های نوپا، فناوری، دانش بنیان از خدمات این صندوق است. 

طی این رویداد تفاهم سه جانبه‌ای بین هدهد، وی‌سی تخصصی در اصفهان، هاب اصفهان و صندوق غیردولتی پژوهش و فناوری استان اصفهان امضا شد تا به طور مشترک در استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری کنند. محمدعلی زاهدی، مدیرعامل سرمایه‌گذاری جسورانه هدهد در این‌باره گفت:

با امضای این تفاهم نامه از فعالیت‌هایی که هدهد، هاب اصفهان و صندوق پژوهشی و فناوری استان اصفهان به طور موازی انجام ‌می‌دادند، جلوگیری می‌شود و مانع از اتلاف وقت و اجبار برای طی پروسه‌های متعدد برای بنیان‌گذاران خواهد شد. در واقع با این تفاهم نامه منابع به اشتراک گذاشته می‌شوند و در مدت کوتاهی تصمیم‌گیری خواهد شد که چه میزان روی هر استارتاپی سرمایه‌گذاری شود.