روند ارائه‌ اشتراک اینترنت خانگی رصد می‌شود

روند ارائه‌ اشتراک اینترنت خانگی رصد می‌شود

مجید حقی معاون سازمان تنظیم مقررات رادیویی اعلام کرد سامانه‌ی xdslplus.ir که برای ثبت‌نام اشتراک اینترنت خانگی اعلام شده، به این سازمان کمک می‌کند تا روند واگذاری‌ها را رصد کند. او در این‌باره گفت:

یکی از مزیت های این سامانه مشخص شدن علت تأخیر ارائه سرویس از طرف اپراتورها است و به دلیل اینکه تمام درخواست‌ها از یک سامانه ارائه می‌شود امکان ریشه‌یابی مشکلات و کمبودها وجود دارد. سرویس‌دهندگان ملزم هستند که براساس زمانبندی مشخص‌شده درخواست‌ها را پاسخ دهند و در صورت تأخیر یا ایجاد مشکل برای ارائه سرویس، اپراتور باید پاسخگو باشد.

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، انتقادها در حوزه‌ی واگذاری سرویس اشتراک را متوجه اوپراتورها دانست و گفت:

دلیل عقب‌افتادگی‌ها عدم ارائه سرویس به موقع و کیفیت مناسب است در صورتی که این سرویس پایدارترین و ارزان‌ترین سرویس در مقایسه با دیگر سرویس‌ها است و در این شرایط نیز مردم رویکرد خوبی برای استفاده بیشتر از این سرویس دارند و اگر زمان‌بندی دریافت و کیفیت سرویس مناسب باشد مردم استقبال بیشتری از سرویس می‌کنند.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات ابتدای هفته این سامانه را معرفی کرد. او در معرفی این سامانه، نحوه‌ی استفاده و روند ثبت نام را تشریح نکرد. مجید حقی در این‌باره گفت:

با راه‌اندازی این سامانه مشتریان سرویس‌های ثابت می‌توانند درخواست خود را ازطریق این پنجره واحد ارائه کنند و در همین زمان می‌توانند گزینه‌هایی که در مکان مدنظر سرویس می‌دهند را انتخاب کنند. مشتریان می‌توانند هم‌زمان با این سامانه از سامانه نت‌سنج پلاس سازمان تنظیم مقررات نیز استفاده کنند تا از سابقه ارائه سرویس اپراتورهای مختلف مطلع شده و انتخاب بهتر و جهت‌دارتری داشته باشند و بعد از این مرحله درخواست مشتری به اپراتور مدنظر ارائه می‌شود و براساس زمانبندی مشخص‌شده گزارش انجام کار از اپراتورها دریافت می‌شود.