رئیس‌ جمهور: مرا به ‌جای وزیرم برای افزایش پهنای باند محاکمه کنید

رئیس‌ جمهور: مرا به ‌جای وزیرم برای افزایش پهنای باند محاکمه کنید

رئیس‌ جمهور امروز در جلسه هیأت دولت با اشاره به محاکمه‌ی وزیر ارتباطات، اذعان کرد که پهنای باند کشور با دستور خود او افزایش یافته و اگر قرار است کسی به ‌خاطر پهنای باند محاکمه شود، باید او را محاکمه کنند.

به گزارش ایرنا، حسن روحانی اظهار کرد که در شرایط کرونا فضای مجازی به فضای تنفس برای مردم تبدیل شده است. او توضیح داد: «در ماه‌هایی که ناچار بودیم به مردم بگوییم کسب‌و‌کار خود را تعطیل کنید، به بچه‌ها گفتیم مدرسه و دانشگاه نروید؛ اگر این فضای مجازی نبود، دانش‌آموزان و دانشجویان چه کار می‌کردند و چگونه درس می‌خواندند؟ مردم در این شرایط چگونه سرگرم می‌شدند؟» وی با استناد به همین موضوع گفت وزارت ارتباطات در دولت یازدهم و دوازدهم کار بزرگی در این رابطه انجام داده؛ چرا که پهنای باند کار عظیم و بزرگی برای کشور است.

مقاله‌ی مرتبط:

به گفته‌ی روحانی، پهنای باند به‌ معنای آزادی مردم در کسب‌و‌کار الکترونیکی است. او اضافه کرد: «پهنای باند یعنی از ثبت سفارش تا بانک مرکزی تا گمرک تا ورود کالا و انبارها، همه را مردم ببینند. پهنای باند یعنی مبارزه با فساد. کسی نمی‌تواند با مبارزه با فساد مخالف باشد. اگر کسی را می‌خواهید برای مبارزه با فساد احضار کنید، باید مرا احضار کنید؛ نه اینکه وزیر مرا احضار کنید.» رئیس‌ جمهور گفت:

اکنون فضای مجازی شغل و کسب‌و‌کار برای مردم درست کرده، آموزش درست کرده، معلم و خانواده و دانش‌آموز را به همدیگر مرتبط کرده است؛ البته مشکلاتی هم دارد که کسی منکر آن نیست. اگر وزیر راه ما جاده و اتوبان درست کرد و در آن تصادف شد، باید وزیر راه را احضار کرد؟ باید متخلف را دستگیر کرد. باید پلیس مراقبت کند. شما می‌خواهید وظایف پلیس و دوربین را به گردن وزیر راه بیندازید. وظایف راننده را بر عهده‌ی وزیر راه بیندازید. جاده و اتوبان باید باشد، اتومبیل هم باشد. نمی‌شود گفت چون مرکب‌های دیگر هستند، اتومبیل نباشد. وقتی ماشین، ریل، هواپیما، قطار و اتومبیل می‌آوریم، تصادف و تخلف هم ممکن است. باید جلوی تخلف را گرفت. باید فرهنگ‌سازی کرد. کسی که پشت فرمان می‌نشیند، باید آموزش دیده باشد و سواد رانندگی داشته باشد، باید مراقبت کرد.  

روحانی بر همین اساس اظهار کرد که در فضای مجازی هم ممکن است مانند فضای حقیقی، تخلف و دزدی رخ بدهد؛ به همین علت رها کردن این فضا غلط است؛ اما بستن آن هم اشتباه است. او توضیح داد: «اگر فضای مجازی نباشد، چگونه بیماران کرونایی را کنترل کنیم؟ اگر فضای مجازی نباشد، چگونه جلوی شیوع کرونا را بگیریم؟ فضای مجازی در سلامت آموزش نشاط مردم کمک کرده است.»