رئیس‌جمهور کارخانه لوازم خانگی مادیران را افتتاح کرد

رئیس‌جمهور کارخانه لوازم خانگی مادیران را افتتاح کرد

کارخانه لوازم خانگی مادیران امروز، ۲۰ شهریور، در بیست‌وسومین مراسم افتتاح پروژه‌های ملی باحضور رئیس‌جمهور ازطریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع ماشین‌های اداری ایران، مادیران سال‌ها است که با برندهای ایکس ویژن و تی سی ال در بازار تلویزیون ایران فعالیت می‌کند و حال به‌منظور توسعه‌ی سبد محصولات لوازم خانگی و عرضه‌ی محصولات باکیفیت به مصرف‌کنندگان ایرانی، کارخانه تولید لوازم خانگی خود را در منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی «پیام» راه‌اندازی کرده است.

افتتاح کارخانه لوازم خانگی مادیران توسط رئیس جمهور در ویدیو کنفرانس

مراسم کلنگ‌زنی ساخت کارخانه لوازم خانگی مادیران در دی‌ماه سال ۹۶ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام و پروژه‌ی ساخت کارخانه از همان زمان به‌صورت رسمی آغاز شد. هم‌اکنون با تکمیل خطوط تولید یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی و کولر گازی، فاز اول کارخانه توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.

در ابتدای مراسم، محمود قهاری، مدیرعامل شرکت لوازم خانگی مادیران اعلام کرد که کارخانه پس از یک سال و نیم تولید به بهره‌برداری رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۰ فاز دوم آن نیز به‌طور کامل افتتاح شود.

مساحت زمین کارخانه لوازم خانگی مادیران معادل ۱۰۰ هزار متر مربع بوده و با سرمایه‌گذاری ۵ هزار میلیارد ریالی راه اندازی شده است؛ به‌این‌ترتیب، کارخانه لوازم خانگی مادیران بزرگ‌ترین کارخانه‌ی فعال در صنعت لوازم خانگی در استان البرز به شمار می‌آید.

کارخانه جدید مادیران ظرفیت تولید سالانه ۵۵۰ هزار دستگاه یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و کولرگازی را دارد؛ همچنین زمینه‌ی اشتغال برای ۳۷۰ نفر نیروی کار را به‌طور مستقیم و تا ۱۵۰۰ نفر را نیز به‌طور غیرمستقیم فراهم کرده است. نیروی مستقیم کارخانه قرار است تا پایان سال به ۸۰۰ نفر برسد.