رئیس‌جمهور به ماجرای گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل ورود کرد

رئیس‌جمهور به ماجرای گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل ورود کرد

با گران‌کردن تعرفه‌ی اینترنت ازسوی دو اپراتور همراه اول و ایرانسل و اعتراض کاربران در فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ماجرا ورود کرد و را سازمان تنظیم مقررات، سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان و تعزیرات نیز اخطاریه‌هایی برای آن‌ها ارسال کردند.

حال با اعتنانکردن اپراتورها به موضوع و درپیش‌گرفتن سکوت، درنهایت رئیس‌جمهور نیز دستور برخورد با همراه اول و ایرانسل را اعلام کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور به نقل از حسن روحانی، از وزارت دادگستری و وزارت صنعت و معدن و تجارت (صمت) دستور داده تا درمورد تخلف ایرانسل و همراه اول در افزایش تعرفه و تغییر بسته‌های اینترنتی خود برخورد قانونی لازم را کنند.

رئیس‌جمهور در این نامه خطاب به دو وزارت دادگستری و صمت نوشته است: «نباید بدون حساب، قیمت خدمات افزایش یابد. اقدامات لازم را به‌عمل آورید.»نامه روحانی برای برخورد با همراه اول و ایرانسل در گران کردن تعرفه اینترنت

دو روز پیش نیز وزیر ارتباطات در همین زمینه، از دادن اولتیماتوم ۱۰ روزه‌ای به اپراتورها برای بازگرداندن بسته‌های اینترنتی خبر داد. وی گفت درصورت سرپیچی اپراتورها در تغییر تعرفه‌ی اینترنت، وزارت ارتباطات در تعرفه‌‌ی مکالمات و مدت پروانه‌ آن‌ها تجدیدنظر خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، دیروز هم‌ رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده بود که درصورت بازنگشتن تعرفه‌ی پیشین اینترنت و برآورده‌نکردن خسارت مشترکان، جریمه ۲ میلیارد تومانی و کاهش مدت پروانه در انتظار دو اپراتور خواهد بود.