ثبت‌نام سومین جشنواره فریلنسرهای ایران آغاز شد

ثبت‌نام سومین جشنواره فریلنسرهای ایران آغاز شد

ثبت‌نام سومین دوره‌ی جشنواره‌ی فریلنسرهای ایران از دیروز آغاز شد و تا ۳۰ بهمن ادامه دارد. جشنواره‌ی فریلنسرهای ایران با هدف فرهنگ‌سازی و ارتقای سطح فریلنسینگ و شناسایی و تقدیر از فریلنسرهای برتر ایرانی برگزار می‌شود. این جشنواره سعی می‌کند در بلندمدت، اعتماد کسب‌وکارهای کوچک‌و‌بزرگ را برای برون‌سپاری پروژه‌ها و همکاری با فریلنسرها جلب کند. این امر با هدف برون‌سپاری پروژه‌ها به‌کمک انواع پلتفرم‌های انجام می‌شود. به‌همین‌ترتیب، جشنواره به‌مرور به محلی برای همکاری و هم‌افزایی این پلتفرم‌ها تبدیل خواهد شد تا با رفع مشکلات گوناگون، فضای فعالیت فریلنسرها روزبه‌روز کارآمدتر شود.

دیروز، نخستین نشست خبری سومین جشنواره‌ی فریلنسرهای ایران به‌صورت آنلاین برگزار شد. در این نشست گفته شد که سال ۱۳۹۷، پلتفرم پونیشا جشنواره را پایه‌گذاری کرد. در اولین دوره از جشنواره، تنها فریلنسرهای فعال در پلتفرم پونیشا حضور داشتند؛ اما دوره‌ی دوم در سال ۱۳۹۸ با همکاری پونیشا و پارس‌کدرز برگزار شد. در سومین دوره از جشنواره‌ی فریلنسرهای ایران، پونیشا، پارس‌کدرز، وینا‌تلنت و تایپ‌ایران رقابت را به‌صورت عمومی برگزار می‌کنند. جشنواره‌ی امسال در هفت حوزه‌ی اصلی و هفده مهارت برگزار می‌شود. این حوزه‌ها عبارت‌اند از:

  • طراحی (رابط و تجربه‌ی کاربری و گرافیک)
  • دیجیتال مارکتینگ (مدیریت شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال و SEO)
  • تولید محتوا (نوشتاری، صوتی، ویدئویی و ترجمه)
  • مدل‌سازی سه‌بُعدی (معماری، طراحی داخلی، طراحی صنعتی، انیمیشن و طراحی بازی)
  • برنامه‌نویسی (Back-end و Front-end و Mobile)
  • تصویرسازی
  • عکاسی

داوران جشنواره نیز از میان فریلنسرهای متخصص و باتجربه انتخاب شده‌اند. ابتدا این افراد رزومه و نمونه‌کار و فعالیت‌های ثبت‌نام‌کنندگان را بررسی و سپس امتیاز خود را براساس شاخصه‌های مرتبط با مستندات پروفایل هر فریلنسر ثبت می‌کنند. داوران نهایی مسعود صدری، امیر صادق‌پور، پریسا قربانی، احسان طریقت، غزاله مطیعا، سینا شفیع‌زاده، مصطفی یکرنگی، رکسانا علی‌طلب، محمد واعظی، محسن مریدی، بنفشه قصرفخری، کیمیا خسروی، منظر سزاوار و حورا وکیلی هستند.

در بخش جانبی جشنواره، از فعال‌ترین فریلنسرها و کارفرماهای سال گذشته‌ی تمام پلتفرم‌های همکار در برگزاری این جشنواره هم تقدیر خواهد شد. سومین جشنواره‌ی فریلنسرهای ایران با حمایت هاست‌ایران، زیبال، دفترشما، درگاه پرداخت جیب، ابرآروان، فرمالو، نجوا، جابینجا، ایران‌سرور، نیک‌پرداخت و چاپچی برگزار می‌شود؛ البته از دیگر کسب‌وکارهای فعال در اکوسیستم استارتاپی هم دعوت شده تا به‌جمع حامیان این جشنواره بپیوندند.

فریلنسرهای علاقه‌مند می‌توانند در وب‌سایت جشنواره فرم شرکت در رقابت را تکمیل کنند. ناگفته نماند مراسم اختتامیه هم ٢١ اسفند برگزار می‌شود.