تعداد بهبودیافتگان روزانه از کرونا در ایران از موارد شناسایی‌شده روزانه بیشتر شد

تعداد بهبودیافتگان روزانه از کرونا در ایران از موارد شناسایی‌شده روزانه بیشتر شد

ویروس کرونا جدید اکنون به تمام کشورهای دنیا رسیده و سرتاسر جهان را با مشکلات جدی در فعالیت مواجه کرده است. نخستین نشانه‌ی قطعی از وجود کرونا در ایران ۳۰ بهمن‌ سال پیش گزارش شد. بنابر آخرین گزارش‌ها، تعداد کل مبتلایان قطعی و شناسایی‌شده‌ی کرونا در ایران به ۶۲،۵۸۹ نفر می‌رسد که از این میان، ۳،۸۷۲ نفر فوت و ۲۷،۰۳۹ نفر نیز بهبود پیدا کرده‌اند و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

مقاله‌های مرتبط:

باتوجه‌به اینکه کیت‌های تشخیص بیماری در ابتدا معدود بود و افراد بسیار کمتری درمقایسه‌با تعداد واقعی مبتلایان آزمایش می‌شدند، از تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشورمان اطلاع دقیقی وجود ندارد. بااین‌حال، حمید سوری، عضو ستاد مقابله با کرونا، می‌گوید طبق برآورد باید ۵۰۰ هزار مبتلا در کشور داشته باشیم؛ اما به‌دلیل اینکه اکثر مبتلایان علائم خفیفی از بیماری در خود نشان می‌دهند، آمار مبتلایان از این میزان نیز فراتر است.

وزارت بهداشت سعی می‌کند در مرحله‌ی دوم طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، اشخاص ناقل بدون علامت را شناسایی کند. بااین‌حال در آخرین ارائه‌ی آمار تعداد مبتلایان به کرونا در ایران، مورد جالبی وجود داشت. کیانوش جهانپور، سخن‌گوی ستاد ملی مقابله با کرونا، امروز تعداد موارد شناسایی‌شده‌ی روزانه را ۲،۰۸۹ تن درمقابل ۲،۸۰۳ تن بهبودیافته اعلام کرد.

در نمودار زیر می‌توانید وضعیت کلی تعداد مبتلایان شناسایی‌شده، بهبودیافته‌ها و فوتی‌ها را مشاهده کنید.

نمودار کرونا

این موضوع از آنجا جالب‌ است که در میان بیش از ۲۰۰ کشور درگیر کرونا، آمارهای رسمی نشان می‌دهد ۹/۲ درصد از بهبودیافتگان جهان متعلق به ایران است. در آمارهای وردمتر مشاهده می‌کنیم ایران در مقام چهارمین کشور ازنظر تعداد بهبودیافتگان قرار دارد و چین و اسپانیا و آلمان به‌ترتیب در مقام‌های اول تا سوم هستند. ازنظر تعداد مبتلایان شناسایی‌شده، ایران رتبه‌ی هفتم و ازلحاظ مرگ‌و‌میر نیز در رتبه‌ی ششم قرار دارد.