بیش از ۱۱۸ میلیون مشترک همراه در کشور فعال هستند؛ ضریب نفوذ ۱۴۲ درصدی شبکه همراه

بیش از ۱۱۸ میلیون مشترک همراه در کشور فعال هستند؛ ضریب نفوذ ۱۴۲ درصدی شبکه همراه

جدیدترین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان می‌دهد که تا پایان سال ۱۳۹۸، بیش از ۱۱۸ میلیون مشترک در شبکه‌ی تلفن همراه کشور عضو بوده‌اند. این آمار، یعنی ضریب نفود شبکه‌ی همراه به ۱۴۲ درصد رسیده است. به بیان دیگر، تعداد سیم‌کارت‌های صادرشده و فعال در کشور، بیش از تعداد جمعیت گزارش می‌شود. با یک تخمین کلی از آمار منتشرشده می‌توان ادعا کرد که تعداد افراد بدون مالکیت سیم‌کارت تلفن همراه در ایران، تقریبا به صفر می‌رسد.

آمار شبکه همراه کشور سال ۹۸

مقاله‌های مرتبط:

گزارش جدید سازمان تنظیم مقررات، آمار مشترکان تلفن همراه را از سال ۱۳۹۵ تاکنون نشان می‌دهد. همان‌طور که در تصویر می‌بینید، «تعداد مشترکان تلفن همراه در سال ۱۳۹۵، ۸۲ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۹۷۸ بوده است. در سال ۹۶، تعداد مشترکان به ۸۸ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۷۲۳ و در سال ۱۳۹۷، به ۹۳ میلیون و ۳۶ هزار و ۵۸۴ رسید». ضریب نفوذ شبکه‌ی همراه در ایران، از سال ۱۳۹۵ تا ۹۷، به‌ترتیب ۱۰۴/۰۴، ۱۱۰/۵۳ و ۱۱۳/۳۴ درصد گزارش شد.

باتوجه‌به آمار سازمان تنظیم مقررات، تعداد مشترکان هریک از اپراتورهای تلفن همراه در کشور نیز مشخص می‌شود. ۶۲،۷۲۳،۲۷۷ مشترک همراه اول، ۵۱،۲۸۴،۵۱۵ مشترک شبکه‌ی ایرانسل و ۴،۰۰۲،۷۶۰ مشترک رایتل در کشور فعال هستند. ازلحاظ سهم بازار، همراه اول با ۵۳/۱۴ درصد در صدر قرار دارد. ایرانسل و رایتل نیز سهم ۴۳/۴۵ و ۳/۳۹ درصدی دارند. ۰/۰۱ درصد از مشترکان شبکه‌ی همراه نیز در سازمان منطقه‌ی آزاد کیش فعال هستند.