بیانیه سرآوا درمورد دستگیری معاون بین‌الملل این هلدینگ هنگام خروج از کشور منتشر شد

بیانیه سرآوا درمورد دستگیری معاون بین‌الملل این هلدینگ هنگام خروج از کشور منتشر شد

روز پیش، خبری مبنی بر دستگیری معاون بین‌الملل هلدینگ سرمایه‌گذاری سرآوا هنگام خروج از کشور، در رسانه‌ها منتشر شد. هلدینگ سرآوا در چند کسب‌وکار شناخته‌شده‌ی ایران ازجمله دیجی‌کالا، علی‌بابا، دیوار و کافه‌بازار سرمایه‌گذاری کرده است.

رسانه‌ها نوشتند که این شخص با نام عماد ادوارد شرقی «به اتهام جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات نظامی به ۱۰ سال حبس محکوم و با قرار وثیقه آزاد شده بود که قبل از برگزاری دادگاه تجدید نظر قصد فرار داشت.» حال شرکت سرآوا با انتشار بیانیه‌ای نسبت به صحت و سقم این موضوع اطلاع‌رسانی کرده است.

در بیانیه‌ی سرآوا که دراختیار زومیت قرار گرفته، گفته شده که عماد شرقی هیچ‌گونه ارتباطی با شرکت و مدیران سرآوا وجود ندارد. سرآوا در این مورد، به پیگیری‌‌ نهادهای قضایی در سال ۹۷ اشاره و بر همین اساس اعلام می‌کند که «ارتباط دادن خبر دستگیری ایشان به سرآوا هدفی جز مغشوش کردن افکار عمومی و ایجاد جو ناامیدی در اکوسیستم کارآفرینی کشور ندارد.»

روابط عمومی سرآوا تأکید می‌کند که این شرکت به‌عنوان اولین و موفق‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی در حوزه‌ی اقتصاد دیجیتال همواره با شفافیت کامل در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت کرده و هیچ‌کدام از موسسان،‌ مدیران و اعضای هیات مدیره‌ا ازجمله سید سعید رحمانی خضری، پرونده یا حکم قضایی از مراجع قضایی کشور ندارند.

سرآوا در انتها آورده است: «سرآوا به‌عنوان شرکت پیشرو سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای اینترنتی، بر امیدبخشی به جوانان کارآفرین ایرانی و تلاش در جهت ایجاد استقلال اقتصادی و امنیت ملی تأکید دارد و با رعایت قوانین کشور با افتخار این مسیر را ادامه می‌دهد.»