انجمن واردکنندگان موبایل: منعی برای واردات و عرضه محصولات آنر در ایران وجود ندارد

انجمن واردکنندگان موبایل: منعی برای واردات و عرضه محصولات آنر در ایران وجود ندارد

چند روز پیش خبر رسید که برند آنر فعالیت رسمی خود را در ایران متوقف کرده و قرار است از این پس، به‌صورت «چراغ‌خاموش» در ایران فعالیت کند. حال انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرده است که مشکلی در زمینه‌ی واردات محصولات آنر به ایران وجود ندارد.

محمدرضا عالیان، سخن‌گوی انجمن واردکنندگان موبایل، به زومیت می‌گوید: «بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از شرکت‌های فعال در زمینه‌ی واردات محصولات آنر در ایران و بررسی مدل‌های متنوع آنر موجود در بازار با گارانتی شرکت‌های رسمی، استنباط ما این است که منعی برای واردات و عرضه محصولات این برند در کشور وجود ندارد.»

به گفته‌ی عالیان، جدایی آنر از هواوی باعث شده است آنر به تدوین استراتژی و ساختار جدید در سطح جهانی برای خود اقدام کند و این تغییر ساختار، قطعا منجر به تغییراتی در هر کشور و هر منطقه می‌شود. عالیان اضافه می‌کند: «فرایندسازی و اصلاح ساختار سازمانی، همیشه با فعل و انفعالاتی رو‌به‌رو می‌شود. این اتفاق در شرکت‌های بزرگ طبیعی‌ است و بارها شاهد تغییر و تحول در موقعیت‌های شغلی حتی سطوح مدیریتی با هدف به‌کارگیری عناصر خلاق و پویا، در برندهای بزرگ بوده‌ایم که منجر به جهش و رشد درون برند در یک بازار شده است.»

مقاله‌ی مرتبط:

 به ‌گفته‌ی سخن‌گوی انجمن واردکنندگان موبایل، محصولات آنر مانند سایر برندها، کماکان توسط شرکت‌های رسمی وارد بازار کشور خواهد شد و به نظر نمی‌رسد مانعی برای فعالیت این برند در ایران وجود داشته باشد. عالیان به خبرنگار زومیت می‌گوید:

… بر این اساس، محصولات جدید آنر شامل مدل‌های پرچم‌دار و … با قابلیت‌های جدید و تکنولوژی‌های جدید، کماکان به بازار عرضه خواهند شد.

طبق گزارش سامانه همتا، آنر طی ۱۲ ماه گذشته حدود ۳۴۰ هزار دستگاه موبایل در ایران به فروش رسانده است و سهم ۲ درصدی از بازار در اختیار دارد.