آغاز هشتمین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن‌همراه در مرکز نوآوری و شکوفایی

آغاز هشتمین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن‌همراه در مرکز نوآوری و شکوفایی

هشتمین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن‌همراه کشور دیروز، دوازدهم مهر، با حضور ۲۰۰ شرکت‌کننده از نخبگان برنامه‌نویسی دانشگاه‌ها در مرکز نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری آغاز به کار کرد. این رقابت تا روز دوشنبه، چهاردهم مهر، ادامه خواهد داشت و ۳ تیم از میان ۱۰ تیم برتر، به‌عنوان برنده‌ی نهایی معرفی می‌شوند.

هدف اصلی از برگزاری هشتمین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن‌همراه کشور، شناسایی تیم‌های برنامه‌نویسی برجسته در‌ کشور و شناسایی ایده‌های بکر و خلاقانه و ورود تیم‌های مذکور به بازار کار عنوان شده است. فرصت لذت‌بردن از فضای آموزشی و تجاری‌سازی و خلاقیت، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی‌اقتصادی در حوزه‌ی کسب‌وکارهای نو، لذت حل مسئله به شیوه‌های گوناگون در فرایندی خلاقانه و پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه‌ی برنامه‌نویسی موبایل، از دیگر اهداف بنیادی رقابت برنامه‌نویسی تلفن‌همراه عنوان شده‌اند.

محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، نقش تلفن‌همراه را با تأکید بر حمایت از زیست‌بوم نوآوری کشور، به‌ویژه شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان، بااهمیت توصیف کرد. این موضوع باتوجه‌به پروژه‌ی شهر هوشمند که نیازمند ایده‌های کاربردی است، برای شهرداری تهران پررنگ‌تر جلوه می‌کند. مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری دراین‌باره گفت:

در شهرداری تهران به‌دنبال ایجاد فضایی هستیم که در آن مجموعه‌های درگیر توسعه‌ی فناوری یا دارای نوآوری‌هایی در حوزه‌های مختلف شهر هوشمند، به‌راحتی فعالیت کنند و بتوانند خدمات خود را با هدف ایجاد شهر نوآور و هوشمند عرضه کنند.

محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در مرکز نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری

شهرداری تهران اخیرا به‌منظور تقویت اکوسیستم نوآوری شهری، باب همکاری را با پارک‌های فناوری و شتاب‌دهنده‌ها آغاز کرده است و قصد دارد تا هم‌گام با آن‌ها برنامه‌های شهر هوشمند را پیش برد. فرجود می‌گوید: «می‌خواهیم مسائل مهم شهر را بیان کنیم و این مراکز برای حل آن‌ها راهکارهایی به ما ارائه کنند.»

مقاله‌های مرتبط:

ازنظر مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، برنامه‌نویسی موبایل هم یکی از دستاوردهای مهم آینده است. فرجود در همین زمینه ابراز امیدواری کرد که همکاری شهرداری تهران و زیست‌بوم نوآوری شهری در ابعاد گوناگون ادامه بیاید و به افزایش کیفیت زندگی شهروندان منجر شود. گفتنی است در گذشته نیز، این همکاری در قالب‌های متفاوتی همچون راه‌اندازی مراکز فناوری و نوآوری شهر هوشمند در مناطق مختلف پایتخت رخ داده است.